اخذ ویزای کاری

شرایط اخذ ویزای کار:

شرایط اخذ ویزای کاری برای هر کشوری متفاوت می‌باشد اما شما برای گرفتن ویزای کار حتما باید دارای یک سری شرایط کلی باشید. شرایط کلی اخذ ویزای کار به شرح زیر می‌باشد:

۱. ارائه دعوت‌نامه از سوی یک کارفرما: البته ممکن است که یکسری کشورها برای اعطا ویزای کاری از شما دعوت‌نامه دریافت نکنند. اما بسیاری از کشورها برای اعطای ویزای کار از شما دعوتنامه می‌خواهند. دعوت‌نامه ویزای کار حتما باید از سوی یک شرکت، یک موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود. در متن دعوتنامه حتما باید اطلاعات شخص و یا شرکت دعوت کننده، سمت شغلی شما، میزان دستمزد دریافتی، مدت زمانی که در این کشور مشغول خواهید بود و آدرس محل شما ذکر شود. با توجه به کشور مقصد، دعوت نامه ویزای کاری حتما باید توسط یک ارگان معتبر (مثل شهرداری و غیره) به تائید برسد.

۲. تسلط به زبان کشور مقصد: متقاضی ویزای کار حتما باید به زبان کشور مقصد تسلط داشته باشد. تسلط به زبان کشور مقصد فقط و فقط با ارائه مدارک زبان میسر است و از شما هیچ آزمونی در این رابطه گرفته نمی‌شود.

۳. سابقه کار و یا تحصیل در شغل مورد نظر: اگر می‌خواهید در رشته تحصیلی‌تان در یک کشور خارجی کار کنید و به همراه مدرک تحصیلی دارای سابقه کار مرتبط هم هستید، شانس بالایی در اخذ ویزای کار خواهید داشت. توجه داشته باشید که سابقه کار مرتبط و یا رشته تحصیلی مرتبط یکی از شرایط اصلی اخذ ویزای کاری یک کشور خواهد بود.

۴. ترک کشور مقصد پس از اتمام مدت اعتبار ویزای کار: شما به هیچ عنوان مجاز نیستید که پس از اتمام اعتبار ویزای کار در این کشور اقامت داشته باشید. در یک سری کشورها این امکان برای شما فراهم است که بعد از اتمام اعتبار ویزای‌تان درخواست اقامت کنید اما در یک قانون کلی، شما حتما پس از اتمام اعتبار ویزا باید کشور مقصد را ترک کنید.

 

هزینه اخذ ویزای کار

 

قیمت ویزای کار برای هرکشوری متفاوت می‌باشد. به طور مثال هزینه ویزای کار کشورهای عضو شینگن، ۶۰ یورو می‌باشد و یا هزینه درخواست ویزای کار کانادا، ۲۴۰ دلار کانادا می‌باشد که از این مبلغ، ۸۵ دلار برای انگشت نگاری و ۱۵۵ دلار برای بررسی مدارک دریافت می‌شود. برای اطلاع از هزینه ویزای کار هر کشور می‌توانید به سایت سفارت کشور مقصد مراجعه کنید.  

 

 

 

 

 

 

 

.